Štěně Irského setra

Irský setr je psí plemeno, které je synonymem pro eleganci. Je to nádherné loveckého plemeno vyvolávající obdiv. Tito psi jsou hraví a laskaví.

Štěňata irského setra jsou živlem. Nutné jsou každodenní dlouhé procházky a o to více to platí u štěňat. Toto plemeno je velice inteligentní, rychle se učí. Jsou neuvěřitelně zvědaví a proto je možné irského setra začít zaměstnávat v podstatě už ve třech měsících. Budete se ale muset obrnit notnou dávkou trpělivosti.

Největší úspěch bude mít výcvik pomocí pozitivní metody a motivace. Setři jsou velmi citliví a na hrubé zacházení reagují velice špatně. Jestliže tedy vaše štěně něco rozkouše nebo provede cokoli jiného, nejdříve se zhluboka nadechněte. Přece jen, je to jen štěně a ještě neví, co a jak.

Jak bylo již uvedeno, irský setr je velmi chytré psí plemeno a určitě vám chce udělat radost, nechte ho. Příště to jistě udělá lépe. :)

Irský setr jako společník

Velmi brzo zjistíte, že vaše neobratné štěňátko je velmi dobrým parťákem a společníkem. Jediné, co ke svému životu potřebuje je vaše láska, trocha času a péče. Vrchovatě vám to vrátí svou radostí, přátelským kukučem a láskou.

Jestliže tedy přemýšlíte o pořízení irského setra, určitě počítejte i s časem na jeho výchovu a výcvik. V budoucnu se vám to jistě vyplatí.


Spící štěňátko

Štěňátka Irského setra

Štěňátka setra, když si hrají

Jak málo stačí štěněti irského setra ke štěstí :)